znamka-muzeaStandardizovaná dřevěná turistická známka nese číslo 1943 a nápis „Muzeum Středních Brd. Strašice“. Její logo tvoří známá Brdská vločka od grafika a spisovatele Jana Čáky vprostřed kruhu.

Turistická nálepka No. 1943 má shodný znak se známkou v pravém horním rohu, při horním okraji GPS souřadnice muzea a na spodním okraji nápis „Muzeum Středních Brd – Strašice“. Stálou expozici představuje zleva uniforma vojáka SS s puškou Mauser (expozice „Druhá světová válka na Brdech), uprostřed zákoutí s tzv. americkým psacím stolem (expozice „Velitelská pracovna“) a vpravo polní uniforma čsl. Armády ze 60. let 20. století, tzv. „Mlok“ užívaná především průzkumníky, doplněná samopalem vz. 58 s pevnou pažbou a útočným nožem (expozice „Na brdském cvičišti“). Kontrolní ústřižek v podobě českého praporu zařazuje nálepku do kategorie „Skanzeny a muzea“.

nalepka-muzeaKromě známek budou k disposici strašické štítky na turistické hole STAMP, velmi zdařile graficky zpracované. Jejich motiv tvoří jedna z roubenek ze skupiny na severním (dolním) konci strašické návsi. Štítky jsou ve zlaté a stříbrné variantě. Stejný motiv a povrchovou úpravu mají i pamětní medaile.

Předpokládáme, že všechny uvedené nové turistické upomínky budeme mít v prodeji v Infocentru, resp. v pokladně muzea asi za měsíc.

stitky-a-medaile-muzeaDovolujeme si návštěvníky našich stránek upozornit, že do 30. července mají možnost pokračovat v druhém kole internetové soutěže „KOMPAS“ ROP Jihozápad. Každý váš hlas je slosovatelný. Muzeum děkuje všem za dosavadní hlasy pro svůj projekt a prosí vás touto cestou o další podporu.  Třetí kolo bude zahájeno 1. srpna.