po brdech s paletou"Po Brdech s paletou a perem" je název knížky autorů Václava Šestáka a Martina Langa. První do ní dodal obrazy, druhý verše.

Kniha vznikla jako určitá parafráze na knížku z padesátých let minulého století „Chlapec a hvězdy“ s obrazy Josefa Lady a verši Jaroslava Seiferta; zde s pohledem na to, co je Šestákovi i Langovi opravdu vzácné a milé, totiž na Brdy a Podbrdsko. V publikaci naleznete řadu přírodních zákoutí, objektů, ale i pohledů do historie regionu. Také stavy duše, které v obou autorech tyto skutečnosti vyvolávají. Je zde shromážděn výběr padesáti reprodukcí Šestákových obrazů a stejný počet básní a básniček.

Předmluvy se ujala známá výtvarnice a spisovatelka, paní Vítězslava Klimtová, výtvarně-literárně výjimečná autorka, oblíbená především u dětí. Však také pochází z „Pohádkové země české“. Epilogem s příběhem vzniku knížky ji uzavírá její spoluautor, Martin Lang.

Publikaci vydala Marta Šestáková-Vaculíková, Podbrdské vydavatelství, a finančně ji podpořilo město Hořovice. Je brožovaná, avšak s pevnějšími deskami, tištěná na křídě ve formátu A4, naležato, čímž připomíná malířský skicák. 55 stran, obsah na zadních deskách, ISBN 978-80-906172-0-9. Za cenu 129,- Kč ji obdržíte už nyní v pokladně Muzea Středních Brd, k dostání bude i u knihkupců v regionu (zde cena zatím není stanovena).