mn2012Oproti loňské Muzejní noci přálo tentokrát počasí více. Nepršelo, avšak přeci jen bylo dost chladno, což zřejmě odradilo značnou část potenciálních zájemců o jinak vcelku pestrou nabídku programu, který se odehrával převážně v muzejní zahradě. Ale stejně přišla více než stovka lidí a někteří z nich i docela zdaleka.

Muzejní noc se tentokrát nesla v duchu zaniklých tradic hornictví na Brdech a Podbrdsku, čemuž odpovídala programová skladba uvedená s předstihem na webu muzea, na plakátech i v tisku a rozhlase.

Účastníky Muzejní noci přišel pozdravit senátor parlamentu ČR, pan MUDr. Luděk Sefzig.

Úspěch sklidil koncert strašické kapely Colegium musicum. Návštěvníky rozesmály dvě grotesky souboru Prašivina i dva skeče montanistického Super klubu ve spolupráci s Brdským muzejním spolkem. Zhruba padesátka účastníků si vyslechla i přednášku o těžbě zemního břidličného plynu pomocí hydrofrakování a zájem byl i o vernisáž výstavy „Brdy podzemní“, která jako jediná z akcí přetrvá až do začátku letošního srpna.

Po celou noc fungoval stan s občerstvením, kde na hladové a žíznivé čekaly grilované klobásky, krkovičky a nakládaní kapři spolu s pivem vínem, nealkem i likéry. Stan také posloužil jako improvizované jeviště v pozdějších nočních hodinách.

Z akce přinášíme první krátkou fotoreportáž objektivem Vladimíra Hitmana (v galerii) a brzy budou následovat i další autoři snímků.

Z technických důvodů nebyl během muzejní noci zveřejněn „Poučný film o šachtě Barbora na Jedové hoře“ z dílny Milana Korby. Můžete si jej pustit alespoň na našem Youtube kanálu.

Martin Lang

icentrum
fbook
youtube
září 2021
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
kalendarStrašický kalendář

Hlavní sponzoři

      paliva strasice skart2      
Paliva Strašice Plzeňský skart
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com