krest na tyden pohadky5. září po 16. hodině proběhla v Mateřské škole při ZŠ Mirošov malá slavnost prezentace a „křtu“ nové knížky pro malé i velké děti autorů Martina Langa a Václava Šestáka (Na týden) Pohádky z mirošovské zahrádky. Bohatě ilustrované dílko vypravily do světa kmotřičky – sudičky. Sice bývají obvykle tři, ale koneckonců, tři mušketýři byli také čtyři a knížka, ač v názvu nese sedm dnů, má příběhů ve skutečnosti osm. Proč ne? Čapkových Devatero pohádek je také deset…

Rolí kmotřiček se tak ujaly Mgr. Jana Nobilisová, emeritní ředitelka ZŠ Rokycany – Střed, Mgr. Monika Honzíková, zástupkyně ředitele ZŠ Mirošov, Dana Tomišková, babička, jež nanečisto odzkoušela pohádky na svém vnukovi a konečně, nikoli však nakonec, senátorka doc. MUDr. Milada Emmerová, CSc. Příjemného, spíše komorního aktu se dále zúčastnil starosta města Mirošova pan Vlastimil Sýkora, jeho zástupce a ředitel ZŠ Mirošov Mgr. Rostislav Judl, místostarostka obce Strašice Eva Buchová, rokycanská malířka Jindřiška Hánová, editorka Marta Šestáková-Vaculíková, za Společenskou komisi města Ing. Zuzana Sazimová a řada dalších milých hostů. Protože knížka je určená dětem, křtilo se tentokrát bez alkoholu, dětským šampaňským, tzv. rychlými špunty“.

na tyden pohadky obalkaNásledovala autogramiáda autora a ilustrátora. Je zapotřebí velmi poděkovat celému kolektivu MŠ, který připravil milé a důstojné prostředí, včetně bohatého občerstvení.

Kromě prezentace mirošovských pohádek byly již od 15 hodin zpřístupněny zájemcům nově rekonstruované kuchyně ve školce.

Knížka je k dostání v pokladně našeho muzea za 120,- a můžeme ji na Vaše přání zaslat na dobírku!

fbook
youtube
duben 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Hlavní sponzoři

      paliva strasice skart2      
Paliva Strašice Plzeňský skart
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com