Martin Lang

vlockaJiž v loňském roce zazněla z řad externích spolupracovníků našeho muzea myšlenka na založení sdružení, jež by úzce s muzeem spolupracovalo a zajišťovalo stálou kooperaci nejen přímo oborových expertů, ale i laických občanů se zájmem o muzejní činnost, organizování dobrovolnické služby, osvětových akcí apod.  Odpovědí byl již koncem roku 2010 založený čtyřčlenný Přípravný výbor, který se ujal splnění všech ze zákona závazných formalit, tj. vypracování Stanov a zažádání o registraci na Ministerstvu vnitra ČR. Důsledkem bylo zaregistrování občanského sdružení „Brdský muzejní spolek“  (dále BMS) dne 5. 2. 2010 a přidělení IČO 22818235. Sídlem spolku je Muzeum Středních Brd, Strašice čp. 405.

První členskou schůzi Přípravný výbor svolal na sobotní odpoledne 13. 3. 2010 do Malého sálu Místní knihovny ve Strašicích, kde se sešlo celkem devět zakládajících členů. Úkolem schůze bylo naplnit Stanovy, tzn. především tyto řádně schválit, zvolit výbor, přijmout další přihlášené uchazeče o členství a projednat i další formality. Důležitým úkolem byla i náplň činnosti pro letošní rok.

Předsedou BMS byl zvolen Mgr. Tomáš Makaj, místopředsedy RNDr. Martin a Ing. Václav Jiřička, pokladníkem paní Eva Lexová. Všeobecně kladně.byly projednány a schváleny přihlášky šesti dalších členů, tzn., že BMS má v letošním roce 15 členů.

Pokud se týká činnosti v letošním roce, členové se shodli na podpoře otevření druhé části muzejních expozic v objektu bývalých letních kasáren. Dále byla dohodnuta spolupráce na muzejním sborníku, který by měl vyjít již letos koncem jara, nejlépe k otevření strašického turistického areálu. Rovněž bylo dohodnuto, že koncem letního období proběhne neformální společenské setkání spolku formou terénní památkové či archeologické exkurze.

Lze jen doufat, že po slibném nakročení bude BMS dlouhodobým a platným pomocníkem Muzea Středních Brd i nositelem osvěty v našem regionu. Přejme mu úspěch a dožití alespoň stých narozenin.
icentrum
fbook
youtube
červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
kalendarStrašický kalendář
kronika Strašické kroniky a matriky

Hlavní sponzoři

      paliva strasice skart2      
Paliva Strašice Plzeňský skart
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com