vitany-hostPrvní letošní číslo Vítaného hosta, časopisu příznivců Plzeňského kraje, právě vyšlo. Obdržíte je za cenu 45,- Kč v muzejní pokladně.

Doporučujeme pozornosti článek M. Langa „Poklady nejenom na Velký pátek“ o nerostném bohatství lomu v Těškově, kde bylo použito sbírkového materiálu Muzea Středních Brd a rovněž příspěvek R. Rottera, výtvarníka z Tění, „Železitý křemen“ o drahých kamenech z okolí Strašic, Tění, Cheznovic a Zaječova.

mineralogieMSBDále z obsahu: Trojice památkových vsí (Horní Jadruž, Zadní Chodov a Chodský Újezd), Putování za divadelními ochotníky Přešticka, Indomalajská oblast v plzeňské zoo, Když se hádá duše s tělem (o psychiatrické léčebně v Dobřanech), Velikonoce přinášejí znamení přicházejícího úsvitu (Velikonoce v plzeňských kostelech), Zachráněné klenoty Úterý, Kamýk (zříceniny letohrádku v Oseku u Rokycan), Plzeňské interiéry Adolfa Loose (plzeňské byty z dílny slavného architekta), Putování za teplomilnou květenou i archeologickými nálezy Rokycanska (rezervace Hádky a Zvoníčkovna), Mystika nad Plzní (pozvánka na Historický víkend v Plzni), Chrám Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích, Záchranná stanice v Rokycanech, Špýchar ve Spáleném Poříčí ožívá (nová expozice vyprávějící o Středních a Jihozápadních Brdech a také o tvorbě J. Wintera – Neprakty), Toulky po vodě (vodní mlýny na Blovicku), Mistr fládru (restaurátor Michal Kolečko), Obory v Plzeňském kraji, Vrch Ticholovec (Příchovice), Jubilea kláštera v Chotěšově, První poslové jara a Kde budeme vítanými hosty (přehled kulturních akcí a zajímavostí v Plzeňském kraji).

www.vitanyhost.cz

icentrum
fbook
youtube
červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
kalendarStrašický kalendář
kronika Strašické kroniky a matriky

Hlavní sponzoři

      paliva strasice skart2      
Paliva Strašice Plzeňský skart
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com