Ubytovací řád
Turistické ubytovny Areálu zážitkové a poznávací turistiky Střední Podbrdsko, Strašice 

1. Turistická ubytovna slouží k ubytování jednotlivců i skupin (výprav, účastníků seminářů apod.). Celková kapacita ubytovny je 18 lůžek. Registrace na recepci je možná od 10 do 11 a od 13 do 16 hodin. Ubytovací prostory je nutné opustit do 10 hodin dne, do kdy bylo sjednáno ubytování, pokud předem nebylo sjednáno jinak.

2. Hygienická zařízení jsou společná, avšak zvlášť pro ženy a muže.

3. V ubytovně ubytovává vedoucí areálu, příp. jeho pověřený zástupce (služba na recepci), který ubytovanému lůžko předá. K vybavení náleží prostěradlo, polštář, peřina, povlečení, klíče od vchodu ubytovny, vnější branky a pokoje. Na vyžádání vojenský trojdílní spacák a kopřiváková deka.

4. K dispozici jsou dva čtyřlůžkové pokoje a pět dvoulůžkových. Lůžka jsou stylová, bývalá armádní. V případě, že kapacita ubytovacího pokoje je vyčerpána, lze na zvláštní přání ubytovávaných skupin (např. rodin) pokoj dovybavit přistýlkou, avšak pouze v podobě zdravotnických vojenských nosítek s výbavou.

5. Ubytovna je vybavena společnou kuchyňkou sloužící zároveň jako společenská místnost všem ubytovaným.

6. Ubytovaní jsou povinni:

Dodržovat pravidla slušného občanského chování mezi sebou i vůči pracovníkům turistického areálu a zachovávat dobrovolnou kázeň tak, aby nebyli na obtíž klidu a odpočinku ostatních ubytovaných. Zachovávat v řádném stavu ubytovnu i veškeré její vybavení.
Před odchodem předat své lůžko a jeho vybavení službě na recepci a strpět kontrolu zařízení opouštěného pokoje.
Veškeré nastalé škody i neúmyslné, jež ubytovaní způsobí, hlásit ihned na recepci či správci areálu. Veškeré škody, které ubytovaní způsobí, jsou povinni uhradit v plné výši vyčíslené škody.
S případnými návštěvami se setkávat pouze ve společných prostorech, příchod návštěvy na pokoj ve výjimečných a předem ohlášených případech může povolit služba na recepci.

7. Ubytovaným je zakázáno:

Používat na pokojích vlastní elektrické spotřebiče s výjimkou těch, jež slouží osobní hygieně (např. holicí strojky, vysoušeče vlasů).
Používat otevřený oheň a kouřit v prostorách celého areálu s výjimkou zahrady.
Přechovávat v prostorách ubytovny hořlaviny a lehce vznětlivé látky.
Znečišťovat prostředí areálu a rušit mezi 22. a 6. hodinou noční klid.
Hrát v prostorách areálu hazardní hry.
Vařit na ubytovně, s výjimkou přípravy teplých nápojů a ohřevu hotových jídel v prostorách společné kuchyňky.
Uskladňovat na pokojích i ve společných vnitřních prostorách jízdní kola, koloběžky, motocykly, mopedy a vozíky.
Vstupovat bez vědomí a souhlasu recepčního do prostorů muzea na 1. patře.

8. Ubytovaný má právo převzít pokoj čistý a vybavený. Při dlouhodobějším pobytu má nárok na poskytnutí úklidu ze strany ubytovatele (1x týdně setření prachu, umytí podlahy), 1x týdně výměnu prostěradla a vložky do spacího pytle. Ubytovaný má právo na použití společné kuchyňky k výše vyjmenovaným účelům.

9. Jízdní kola, motocykly, mopedy a vozíky se uskladňují ve zvláštním prostoru a stojanech vykázaných správou areálu. 

10. Přivádět a vnášet zvířata do prostoru ubytovny je možné pouze výjimečně, s platným veterinárním osvědčením a jedině s předběžným souhlasem správce areálu. Jejich venčení v prostoru areálu není dovoleno.

11. V zimní sezóně může ubytovatel požadovat cenu ubytování i za neobsazené lůžko na pokoji.

 

Příloha č. 1 k Ubytovacímu řádu

Přílohou č. 1 k Ubytovacímu řádu je Ceník služeb turistické ubytovny Areálu zážitkové a poznávací turistiky Střední Podbrdsko, Strašice

 
 
icentrum
fbook
youtube
kalendarStrašický kalendář
kronika Strašické kroniky a matriky

Hlavní sponzoři

      paliva strasice skart2      
Paliva Strašice Plzeňský skart
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com