O proběhlých akcích v Muzeu Středních Brd Strašice

Stručné ohlédnutí za druhou strašickou Muzejní nocí 2012

mn2012Oproti loňské Muzejní noci přálo tentokrát počasí více. Nepršelo, avšak přeci jen bylo dost chladno, což zřejmě odradilo značnou část potenciálních zájemců o jinak vcelku pestrou nabídku programu, který se odehrával převážně v muzejní zahradě. Ale stejně přišla více než stovka lidí a někteří z nich i docela zdaleka.

Muzejní noc se tentokrát nesla v duchu zaniklých tradic hornictví na Brdech a Podbrdsku, čemuž odpovídala programová skladba uvedená s předstihem na webu muzea, na plakátech i v tisku a rozhlase.

Účastníky Muzejní noci přišel pozdravit senátor parlamentu ČR, pan MUDr. Luděk Sefzig.

Úspěch sklidil koncert strašické kapely Colegium musicum. Návštěvníky rozesmály dvě grotesky souboru Prašivina i dva skeče montanistického Super klubu ve spolupráci s Brdským muzejním spolkem. Zhruba padesátka účastníků si vyslechla i přednášku o těžbě zemního břidličného plynu pomocí hydrofrakování a zájem byl i o vernisáž výstavy „Brdy podzemní“, která jako jediná z akcí přetrvá až do začátku letošního srpna.

Po celou noc fungoval stan s občerstvením, kde na hladové a žíznivé čekaly grilované klobásky, krkovičky a nakládaní kapři spolu s pivem vínem, nealkem i likéry. Stan také posloužil jako improvizované jeviště v pozdějších nočních hodinách.

Z akce přinášíme první krátkou fotoreportáž objektivem Vladimíra Hitmana (v galerii) a brzy budou následovat i další autoři snímků.

Z technických důvodů nebyl během muzejní noci zveřejněn „Poučný film o šachtě Barbora na Jedové hoře“ z dílny Milana Korby. Můžete si jej pustit alespoň na našem Youtube kanálu.

Martin Lang

Jste zde: Hlavní stránkaAkceO proběhlých akcíchStručné ohlédnutí za druhou strašickou Muzejní nocí 2012