O proběhlých akcích v Muzeu Středních Brd Strašice

Ohlédnutí za reprízou „Radostí života“ od Františka Gellnera

gellner10. dubna 2015 se ve Velkém sále Společenského domu ve Strašicích konala repríza výše uvedeného kusu souboru Prašivina ve spolupráci s naším muzeem. Před cca 50 diváky, mezi nimiž nechyběla senátorka doc. Mudr. Milada Emmerová, CSc., se znovu odvíjel emotivní, ironický, sebevýsměšný a hořce kritický Gellnerův „příběh“.

Všichni herci podali skvělý výkon a bylo znát, že se ve svých rolích cítí sebejistě a hrají s vervou. Poděkování však patří i Janě Bělové za hudební doprovod, Martinu Weberovi za perfektně odvedenou jevištní technickou práci i oběma nápovědám a inspicietkám, Lucii Laštovičkové a Šárce Veselé.

Gellner v podání Prašiviny určitě nezazněl naposled; již se rýsují možnosti zájezdových představení. Soubor nyní studuje další, novou část svého repertoáru: Matku Kuráž v původní podobě podle Grimmelshausena, jež bude mít premiéru na Barokním dnu v Radnicích 14. srpna 2015.

1   2   3

4   5   6

7

Jste zde: Hlavní stránkaAkceO proběhlých akcíchOhlédnutí za reprízou „Radostí života“ od Františka Gellnera