soutez-110430V sobotu 30. dubna ve 14 hodin odpoledne před kouzelnou Filipojakubskou nocí se naposledy sešla porota k dětské soutěži „Zimní stopou Středními Brdy a Podbrdskem“, aby vykonala svou nejmilejší povinnost: slavnostní vyhlášení vítězů a udělení cen. Mladí vítězové přišli v doprovodu svých rodičů i některých prarodičů, takže v expozici Místopisu a moderních dějin muzea bylo docela plno.

Děti si vyslechly rozhodnutí poroty, komentář ke své práci, způsob ohodnocování svých odpovědí a úkolů a dozvěděly se i o nejčastějších omylech a chybách v jejich zodpovězení a mohly si též prohlédnout své obodované práce. Leč chyb opravdu nebylo mnoho a je třeba říci, že účastníci soutěže se umí velmi dobře orientovat v přírodě i minulosti regionu tak, že leckterý dospělý by jim mohl závidět.

predavani-110430Na závěr předal zúčastněným vedoucí muzea Martin Lang zasloužené ceny. Jednalo se o diplomy a hodnotné publikace (Makaj, M. ed.: Střední Brdy na starých fotografiích a pohlednicích, Nedvěd, P., Voděrová, H.: Šumavské vzpomínky, Trégler, M.: Blízké krajiny Západních Čech, Lang, M.: Kterak železo z moře do Rokycan přišlo), předplatné časopisu Vítaný Host na letošní rok, kompletní loňský ročník téhož časopisu, pamětní mince muzea, předplatné celého ročníku Barňáku, nášivky s Brdskou vločkou a muzejní klíčenky. Ceny věnovalo muzeum, resp. Obec Strašice s paní H. Voděrovou, majitelkou plzeňského nakladatelství Region All.

Muzeum závěrem srdečně děkuje i dvěma externím členkám poroty, paní Mgr. Marcele Paulové a paní Haně Voděrové za poskytnutou pomoc.
diplom-zadrapa