kompas_reducedSoutěž „KOMPAS“ pořádaná Regionálním operačním programem (ROP) Jihozápad skončila. Soutěžilo v ní celkem 15 vybraných projektů z Jihočeského a Plzeňského kraje, na které ROP Jihozápad přispěl dotací financovanou z fondů Evropské unie.

Naše muzeum rozhodně nedopadlo nejhůř, získalo celkové 5. místo a bramborovou medaili, pokud se týče pořadí v rámci Plzeňského kraje. Stalo se tak na základě 232 hlasů našich příznivců, kterým touto cestou vřele děkujeme. Celkem bylo v soutěži odevzdáno 5.753 hlasů, z nichž bezkonkurenčně nejvíc obdržel projekt záchrany gotického hrad Soběslav v Jihočeském kraji. Gratulujeme! A blahopřejeme i všem hlasujícím, kteří vyhráli některou z pěkných cen, věnovaných do „Kompasu“ zástupci soutěžních projektů. Těm, co nevyhráli, přejeme pro příště šťastnější los.

Co ještě dodat? Soutěž určitě nelze brát jako měřítko obecné prospěšnosti daných projektů, hovoří spíš o jejich oblíbenosti. V seznamu totiž není jediná akce, která by veřejnosti řádně nesloužila.  Na výsledku se určitě v neposlední řadě podepsal i způsob sebeprezentace zúčastněných. Jinak lze jen těžko uvěřit, že některé významné počiny, realizované ve velkých městech by byly méně oblíbené či líbivé. A konečně, nelze pominout i okruh svých přátel, které si jednotlivé projekty kolem sebe vytvořily, přátel, kteří jim fandí a drží jim palce. Z tohoto pohledu na tom naše muzeum v nevelkém středisku pod Brdy vskutku není špatně. A za to Vám všem ještě jednou děkujeme!

Výsledky soutěže KOMPAS ROP Jihozápad:

1.  Záchrana gotického hradu Soběslav 2215
2.  Otavská cyklistická stezka Sušice – putování krajem Karla Klostermanna 1534
3.  Sanace a revitaliace areálu „RYBENA“ v centru města Tachov 670
4.  Expozice Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici 586
5.  Areál zážitkové a poznávací turistiky Střední Podbrdsko, Strašice 232
6.  Lezecké centrum LezeTop, Písek 154
7.  Pavilon dětského oddělení nemocnice České Budějovice 100
8.  Africké a asijské expozice Zoologické a botanické zahrady města Plzně 77
9.  Rekonstrukce rozhledny na Kleti 53
10.  Sociálně terapeutické centrum DOZP Stod 42
11.  Rekonstrukce městského divadla Prachatice 36