Novinky - aktuality z Muzea Středních Brd

Vyšla nová kniha o Mirošově

lang kniha mirosovVelkou knihu o městě Mirošově autora Martina Langa vydalo město Mirošov k 650. výročí první písemné zmínky o Mirošově. Knížka je pojata jako populárně vlastivědná a obsahuje pojednání o přírodních poměrech Mirošovském kotliny (fyzicko-geografické údaje, klima, geologie, botanika, zoologie). Dále je tu esej o vývoji krajiny. Společenskovědní část se zabývá obecnou historií, historií průmyslu, zemědělství, obchodu a služeb, ale také školství, kultury, sportu a spolků. Zvlášť se pojednává i o místních památkách, ať už vyhlášených či nikoliv. 223 stran formátu A4, 246 vyobrazení.

Publikaci můžete zakoupit v pokladně Muzea Středních Brd nebo v Místní knihovně ve Strašicích v ceně 120,- Kč.

Jste zde: Hlavní stránkaNovinkyVyšla nová kniha o Mirošově