zamecek tri trubky1. srpna 2023 bylo slavnostně otevřeno návštěvnické středisko Dům přírody Brd.

Nachází se v nově zrekonstruovaném památkově chráněném areálu loveckého zámečku Tři Trubky na soutoku řeky Klabavy a Třítrubeckého potoka.

Vnitřní i venkovní expozice Domu přírody Brd představují přírodní, kulturní i historické pozoruhodnosti unikátní krajiny CHKO Brdy - ostrova horských lesů uprostřed Čech.

Nově otevřené středisko se zařadilo do programu Agentury ochrany přírody a krajiny ČR - Domy přírody a má i své webové stránky. Otevírací doba je aktuálně od dubna do září denně mimo pondělí od 9 do 12 hodin a poté od 13 do 17 hodin. Od října do března bude provoz ještě upřesněn.

Na Dům přírody volně navazuje další zrekonstruovaná technická památka – vodní elektrárna.

Na realizaci projektu a rekonstrukci objektů spolupracovaly Vojenské lesy a statky, s.p., Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a obec Strašice s podporou Evropské unie (projekt byl spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí).

Provozovatelem Domu přírody Brd je obec Strašice prostřednictvím Muzea Středních Brd Strašice.

červenec 2024